POLSKIE

STOWARZYSZENIE BIOTERAPEUTÓW, UZDRAWIACZY

I RADIESTETÓW W WARSZAWIE

UL. LEGENDY 6D, tel. 22 6642116

 

 

W dniu 09.XII.2017  odbyło się wspólne SPOTKANIE WIGILIJNE członków PSBUR, PCN i PCB w Warszawie przy ul. Szeroki Dunaj 13.

W dniu 11.11.2017 o godz. 10.00 odbyło się spotkanie członków PSBUR i PCN na wykładzie Piotra Kacprowicza pt. "Olej konopny-panaceum na wszystko?" i R.Ulmana " Substytucje astralne (hologramy) stan badań po 25. latach".

 

W dniu 14.X.godz.10.00 (ul. Szeroki Dunaj 13) odbyło się spotkanie członków PSBUR i PCN (NATUROPATÓW) na niezwykłym wykładzie Ewy Romańczuk "Praca w polu informacyjnym pacjenta dotycząca przekazów  rodowych, związków karmicznych, uwolnień od klątw, przekleństw i złych życzeń". 

Mgr Barbara Wiecka wygłosiła interesujący wykład na temat zburzeń rozwojowych układu nerwowego i potencjalnych terapii (wrzesień 2017).

 

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Bioterapeutów, Uzdrawiaczy i Radiestetów zorganizował czwarty wyjazd integracyjny „Magiczne Podlasie 2017”. Impreza odbyła się w dniach 15-18 czerwca 2017 r. w Siemianówce w ośrodku Edukacji Ekologicznej. W programie: zwiedzanie miejsc mocy, kamiennych kręgów, źródełek z cudowną wodą, tajemniczych cerkwi i kapliczek, energetycznych drzew i głazów, pogańskich miejsc kultu; a także wspaniała zabawa przy ognisku. Kontakt w sprawach organizacyjnych Adam Kiczko tel.: 660 763 696. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby. Link do Ośrodka: www.oee.narewka.pl, link do ciekawej strony o Siemianówce: www.siemianowka.pl.

 W dniu 11.03.2107r. odbył się bardzo ciekawy wykład LAMY SZKOŁY KARMA KAGJU SANDRY HAJDUCZEK " KIM JEST CZŁOWIEK, OSIEM ŚWIADOMOŚCI I MĄDROŚĆ WG. BUDDYZMU". 

W dniu 12.XI.2016 odbyła się prezentacja foto z miejsc mocy na Podlasiu. Ponadto podzieliliśmy  się własnymi doznaniami z miejsc mocy. Prowadził v-prezes Adam Kiczko. Nawiązaliśmy do doświadczeń z " Świetlistym Ciałem". 

Odbył się wykład dr D. Pałdyny w dniu 08.10.2016, w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Szeroki Dunaj 13. Temat prezentacji " ŚWIADOMOŚĆ, EMOCJE I POSTRZEGANIE RZECZYWISTOŚCI". 

Podlasie 2016: Drochiczyn - widok z grodu, medytacja na miejscach mocy i wizyta u pustelnika (super)... wizytyta u SZEPTUCHY ŻENI  (super!!!).

 

 
 

Wykład Mirosława Czerendy-uzdrawiacza i jasnowidza uzdrawiającego praną bardzo nas poruszył.  Dziękujemy Panie Mirku i powodzenia w terapii. W listopadzie uruchamiamy kolejny kurs I stopnia pranoterapii i terapii kryształami. Info. Ryszard 503 076 700. Zapraszamy!

 

 

 

Szykujemy się do spotkania integracyjnego z okazji XX - lecia Stowarzyszenia u Państwa Aleksandry i Zbyszka Nowaków w Podkowie Leśnej (06.06.2015, sobota godz.12.00)

W drugą sobotę maja (09.V.2015) o godz. 10.00 przy ul. Szeroki Dunaj 13 odbyło  się spotkanie bioterapeutów. Temat:"Mechanizmy uzależnień" - prowadził Jerzy Krzyżaniak. 

W drugą sobotę kwietnia (11.IV.2015) o godz. 10.00 przy ul. Szeroki Dunaj 13 odbyło się spotkanie i wykład na temat boleriozy (Pani Dorota Klepacka), dyskusja. Różne punkty widzenia terapii.  Pokaz odprowadzania w Bardo. Spotkaliśmy się z koleżankami i kolegami, z Polskiego Cechu Naturopatów.

 

 

 

W drugą sobotę marca (14.III.2015) o godz. 10.00 przy ul. Szeroki Dunaj 13 odbyło się Zebranie Sprawozdawczo PSBUR (Wyborcze za rok). Prezentacja o zawale serca i udarze mózgu.

Wiglia bioenergoterapeutów.

Dr Danuta czyta przesłanie świąteczne a później było dużo ciepłych życzeń, rozmowy o naszym życiu, celach i marzeniach życiowych. Spełnienia i wszystkiego dobrego z okazji Świąt Bożego Narodzenia 2014. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za dary na stół wigilijny.

 

 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU !

Spotykamy się w drugą sobotę stycznia (10.01.2015) o godz.10.00 w sali Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Szeroki Dunaj 13. Temat wykładu Pani Marii Klamczyńskiej "Dlaczego kobiety  malują się"- studium, psychologia kobiety. Temat kolejny to seminarium z czakroterapii. Prowadzi J.Cetens i R.Ulman. Zapraszmy.

 

Spotkaliśmy  się  jak zazwyczaj W DRUGĄ SOBOTĘ M-CA, t.j. 13.12.2014r. o godz.10.00 w Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. Szeroki Dunaj 13. Spotkanie miało charakter świąteczny- "WIGLIA BIOTERAPEUTÓW"

 

 

 

Temat wykładu " KOŁO, KRĄG W ŚWIADOMOŚCI CZŁOWIEKA, MAGIA KRĘGU, MANDALA I POZNAWANIE SIEBIE". Prowadzi prezes R.Ulman. Zapraszamy! 15.11.2014r

.

 

"CZWARTY WYMIAR" odnotował nasze spotkanie u Państwa Nowaków w Podkowie Leśnej . Dziękujemy.

 

SIEDEM FILARÓW DOBREGO FUNKCJONOWANIA" prowadzi trener psychobioenergetyki inż. Ryszard Ulman. Podzielimy się doświadczeniami w pracy z ww. podczas Seminarium w Zakopanem. Zapraszamy naszych Członków i chętnych.

 

W dniu 14.06.2014r. przy ul. Szeroki Dunaj 13 (Stare Miasto) odbyło się spotkanie z dr. Kolbuszem specjalistą od probiotyków (Pro Bio Emy).

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pod patronatem: Polskiego Cechu Bioenergoterapeutów i PSBUiR, odbyło się w dn.07.06 spotkanie integracyjne bioenergoterapeutów i sympatyków bioenergoterapii,  w Podkowie Leśnej przy ul. Jaśminowej u naszych miłych gospodarzy, pp.Aleksandry i Zbigniewa Nowaków.

W dniu 31 Maja 2014r.(sobota) o godz. 07.00 sprzed Ośrodka Społecznego przy ul. Nowolipie 25B wyruszyła wycieczka do kamiennych kręgów (miejsca mocy) w Odrach.

 

W dniu 10.05.2014r. w sali przy ul. Szeroki Dunaj 13 o godz. 10.00 odbył się wykład mgr fizjoterapii Ewy Zwierz pt."Testy różnicujące ból i zaburzenia stawu krzyżowo- biodrowego". 


12 kwietnia 2014r. o godzinie 10.00  odbyło
się Walne Zebranie Sprawozdawcze członków PSBUiR w Warszawie.

 

 

Marysia P. odczytuje sprawozdanie finansowe a Basia P. działania komisji rewizyjnej.

 

 

Kasia K. przypomina program zebrania a Jarek C. proponuje zmianę punktów statutu.

Nowy skarbnik Halina K. zaczyna liczyć.....

 

W dniu 08.III.2014 o godz. 10.00 w budynku CRR przy ul. Szeroki Dunaj 13 (Stare Miasto) odbyło się spotkanie poświęcone naturalnym probiotykom i podstawowym ćwiczeniom na zaburzenia posturalne (wykład Marysi Patejczyk i R.Ulmana).

W dniu 08.II.2014 o godz. 10.00 w budynku CRR przy ul. Szeroki Dunaj 13 (Stare Miasto) odbyło się spotkanie członków stowarzyszenia i wykład na temat: Terapia pijawką lekarską. Prowadzący mgr Marian Bajorek

 W DNIU 08.I.2014r.o godz.10.00 W TYM SAMYM MIEJSCU odbyło się spotkanie na temat: "Taśmy anatomiczne i ich wpływ z życia płodowego na patologię posturalną"-wykł. trener psychobioenergetyki R.Ulman. 

 

Goście naszego spotkania Prezez PCUKD Z.Hudak, J. Mrugała. Nasze koleżanki i koledzy.

Słowa świąteczne Ewy J. i nasze grono.

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE BIOENERGOTERAPEUTÓW ODBYŁO SIĘ  W NASZEJ DAWNEJ SALI PRZY ULICY SZEROKI DUNAJ 13. BYLI  CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA - LUDZI ŻYCZLIWI SOBIE WZAJEMNIE!!!

 Spotkanie w dn. 09.XI.2013r. poświęcone było komórkom macierzystym (wykład Marysi Bore). Link do filmu który waro zobaczyć: http://sdrv.ms/169wrO0

Proponujemy wykład Ryszarda Gąsierkiewicza -dyrektora Centrum Edukacji "WELES", wprowadzajacy do DERMOOPTYKI (czytanie palcami).

W DNIU  12.X.2013r. GODZ.10.00,ODBYŁO  SIĘ SPOTKANIE CZŁONKÓW PSBUR   "OŚRODEK SPOŁECZNY NOWOLIPIE" UL.NOWOLIPIE  25B.PRELEKCJA NASZYCH KOLEGÓW (J.CETENS, A.KICZKO I T.KRUK) Z PRYWATNEJ WYPRAWY DO  KATEDRY W CHARTRES I MIEJSC  MOCY WE FRANCJI.

Nasi koledzy podczas prezentacji z wyprawy do miejsc mocy.

Koleżanki i Koledzy proponuję obejrzeć film który przesłała mi Ania Białek. Dotyczy nas i potwierdza przez naukowców fenomen uzdrawiania.

http://www.youtube.com/watch?v=ZIGBuvQn-sk&feature=youtube_gdata_player

 

 

 

 

INTEGRACJA BIOENERGOTERAPEUTÓW Z PSBUR NA PODLASIU, 07,08,09.VI. 2013. 

 

Rozpoczęłiśmy przygodę z Podlasiem od Grabarki (Góra Krzyży i Cudowne  Źródło), pózniej wizyta nielicznych u Szeptuchy  z Orli (doswiadczenie niezwykłe). Zakwaterowanie nad zalewem w Siemionówce (Marysia ustala zakwaterowanie).

   

Jedzonko lokalne było smaczne (kartacze).

       

Zwiedzanie parku (dworek namiestnika), i niezwykły dąb (wewnątrz energia max.) 

 

 

     Przy cudownym źródle (Krynoczka)

    

Białowieża (Miejsce mocy-kamienne kręgi, medytuje Jarek, Tomek regeneruje ciało i umysł)

     

 

Wieczór przy ogniu       

  

Siemionówka żegna nas czarnymi chmurami

Dziękujemy Prezesowi Adamowi Kiczko za organizację niezwykłego spotkania z tajemnicami Podlasia. Dziekujemy Marysi Patejczyk za wkład organizacyjny i dobrą aktywność jako Skarbnika.

 

W sobotę, dn. 11.V.2013r. o godz.10.00 (Nowolipie 25B) odbyło sie spotkanie z architektem Panią Dominką Rostocką "Moje doświadczenia ezoteryczne". Dziękujemy Pani Dominice za fascynujące spotkanie z jej doświadczeniami ( www.rostocka.pl ).

W sobotę, dn. 13.IV.2013r. o godz.10.00 (Nowolipie 25B) odbyło się spotkanie członków stowarzyszenia z wykładem 

" Komunikacja mentalna.Techniki przekazu mentalnego. Eksperymentalny przekaz i odbiór" -R.R.Ulman.

 

 Wykład " Miejsca mocy-katedra w Chartres (Francja), historia, ciekawostki, tajemnice" cd.  prowadził mistrz Tomasz Kruk. Wykład był niezwykle ciekawy. Dziękujemy Tomaszowi.

W dniu 09.II.2013r. odbyło się spotkanie bioterapeutów z wiedzą mistrza Tomasza Kruka na temat miejsc mocy.

W dniu 12.01.2013 (sobota) o godz.10.00 odbyło się spotkanie członków stowarzyszenia.Wykład pt."Empatia jako narzędzie poznania" oraz "Clavipunktura, refleksoterapia, strefy Heada w pracy na meridianie wątroby i pęcherzyka żółciowego. Zasada pieciu elementów"- prowadził  R.Ulman.  

 

Nasze grono zawodowe powiększyło się o kolejnych czeladników w zawodzie bioenergoterapeuty. Egzamin w warszawskiej Izbie Rzemiosła. 

Marek otrzymuje dyplom zawodowy z rąk Starszego Polskiego Cechu Bioenergoterapeutów mgr. Jarosława Cetensa.

fot.R.Ulman

Państwowa Komisja Egzaminująca w zawodzie bioenergoterapeuty- bioenergoterapeuci i przedstawicielka Izby.

 

Po pozytywnym egzaminie. Koledzy którzy zdali z oceną bardzo dobrą i celującą (Adam K.). Powodzenia w działalności zawodowej.

W grudniu (08.XII.2012, godz.10.00) odbyło się spotkanie członków stowarzyszenia z wykładem "Mapy myśli - sny, marznia i realna rzeczywistość" oraz spotkanie ŚWIĄTECZNE.

Nasi członkowie uczestniczą

fot. R.Ulman

BYŁO:

W  listopadzie (10.XI.2012 godz.10.00) wykład:  "Podstawy radiestezji-promieniowanie cieków i radiestezja terapeutyczna" eksperta radiestezji Z.Hudaka oraz Jurka Krzyżaniaka - "Terapia" 

 W dniu 08 września 2012r. o godz. 10.00 w Ośrodku Nowolipie, ul. Nowolipie 25b, odbyło się spotkanie członków stowarzyszenia. Pierwszy wykład po wakacjach prowadził mgr. Adam KICZKO pt. "ŚWIATŁO -MEDYCYNA PRZYSZŁOŚCI, (LEKARSTWO DLA DUSZY I CIAŁA)". 

Rozmowy  O SZCZĘSCIU na bazie książki "O szczęściu" prof.W.Tatarkiewicza odbyły się w czerwcu.

 

       Nasze koleżanki z przerażeniem stwierdzają, że mleko i gluten są ich wrogami!

 

 

W drugą sobotę kwietnia (14.04 godz.10.00) odbył się wykład i pokaz praktyczny z refleksoterapii na stopie wg tajskiej szkoły masażu-prowadzi mistrz bioenergoterapii Maria Patejczyk razem z mistrzem Tomaszem Krukiem i prezesem PSBUR R.Ulmanem.

   Elementy masażu tajskiego stopy (strefy refleksji i meridiany żołądka, trzustki, wątroby, pęch. żółciowy, pęcherz moczowy).   

  

                       Ryszard Ulman i Tomasz Kruk oddziaływuje a Maria Patejczyk objaśnia.

Zainteresowanie szczgółami.

Marzenka opisuje swoje doznania.

 

 

W drugą sobotę listopada (dn. 12.11.2011r.o godz.10.00) w Ośrodku Nowolipie, W-wa ul. Nowolipie 25B odbył się wykład kol. Marysi Patejczyk  "Mity o cholesterolu" i dodatkowo temat "Komórki  zwierciadlane (NEURONY LUSTRZANE) w mózgu i ich rola w odbiorze i przekazie niewerbalnym informacji". Temat oparty na badaniach amerykańskiego uczonego, neurologa dr. V. Ramachandrana. Prowadzi inż. R.Ulman. 

 

 

W dn. 08.X.2011,o godz. 10.00 odbył się  wykład na temat "Metoda graficzna podprogowej rejestracji zaburzeń bioenergetycznych u człowieka". Prowadził inż. R.Ulman i cały skład obecnych. Tylko dla członków PSBUR.

 

W DRUGĄ SOBOTĘ września czyli 10.IX, O GODZ.10.00  odbył się wykład na  temat stnów BARDO 

Link do strony buddyjskiej poświęconej prelekcji ze stanów BARDO prpwadzonej przez tybet. Lamę

http://www.benchen.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=612&Itemid=387&lang=pl

(na bazie tybetańskiej księgi śmierci oraz materiałów z innych kultur i relig.). 

Rozważania nad istotą wglądu w BARDO i wspierania po śmierci klinicznej. 

Wykład prowadzi R.Ulman.

 

W drugą sobotę czerwca odbyło się spotkanie z Jerzym Krzyżaniakiem 

a przedmiotem wykładu były UZALEŻNIENIA.

W drugą sobotę maja (godz.10.00)  ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE Z PANIĄ DOROTĄ MACHNOWSKĄ - INSTRUKTOREM TAI CHI, KTÓRA ZAPREZENTOWAŁA NAM W SPOSÓB NIEZWYKLE PRZYSTĘPNY I CIEKAWY ELEMENTY TAI CHI PRZYDATNE W PRAKTYCE BIOTERAPII. MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICTWA W TRZECH SPOTKANIACH PRAKTYCZNEGO TAI CHI ( KOLEJNE ZAJĘCIA PO WYKŁADZIE JURKA dla członków PSBUR gratis).

pierwsze kroki   pokaz pierszych układów w Tai Chi i niezwykle dynamiczny pokaz z wachlarzem

 

 Spotkanie (kwietniowe) z terapeutą Łukaszem Świstem obfitowało w niezwykłe ćwiczenia z umiejętności relaksu i wyciszenia sprawdzane komputerowym programem.

Nauka świecowania zakończona, oto refleksje ze szkolenia. Gratulujemy absolwentom kursu zdobycia jeszcze jednego narzędzia terapii.

 

 Sala pełna zainteresowanych

 

 

W drugą sobotę lutego odbyło się Zebranie Spawozdawcze PSBUR. Zarząd uzyskał absolutorium. Po zebraniu odbył sie pierwszy wykład teoretyczny z konchowania i świecowania uszu.

 

W trzecią sobotę stycznia, 15.I.2011 o godz. 10.00 odbyło się spotkanie z niezwykłym gościem, Panią dr n.med. Preeti AGRAWAL i jej wykładem na tematy endokrynologii alternatywnej, jej książkami "Menopauza-mity i rzeczywistość", "Kobieta i natura" i inne...adres strony....www.kobietainatura.pl  wykład niezwykle ciekawy i dużo informacji praktycznych..

 

 

 

 

 

Spotkanie marcowe (2010) poświęcone było dźwiękom kamertonów a gościem była Zarina Badowska

Spotkanie lutowe (2010) poświęcone było Buddyzmowi (Zen) i gościem stowarzyszenia był Mistrz Dharmy A. Piotrowski.

 

Spotkanie styczniowe (2010) poświęcone było Tai Chi i gościem był Mariusz Sroczyński

 

Spotkanie  (2009) poświęcone było Ajurwedzie a opowiadał o pobycie w Indiach Jarosław Cetens

   

dr Jan Suliga ( filozofia tarota)      

 

 

 

      

 

kurs  terapii manualnej dla bioterapeutów      

 i    podczas interesującego wykładu 

 

Home ]

Send mail to bioenergoterapia@wp.pl with questions or comments about this web site.
Copyright © 2005 PSBUR
Ostatnia modyfikacja: czerwca 04, 2019 (opracowanie RRUlman)